top of page

ПІДГОТОВКА
ДО АНАЛІЗІВ

Шановні пацієнти, наведені нижче рекомендації для підготовки до окремих видів лабораторних досліджень.

*Рекомендації з підготовки Вашого лікаря є першочерговими!

*Дотримання рекомендацій позитивно впливає на точність та достовірність результату, переконливе прохання, уважно ознайомтеся з ними

Правила
підготовки:

ПЛР-дослідження
Назоцитограма
Урологічне ПЛР-дослідження
Бактеріологічні дослідження

АНАЛІЗ
КРОВІ

подготовка к анализам крови

Кров рекомендується здавати натще після 8-12 (8-14) годинного нічного періоду голодування. Вранці на день дослідження допустимо вживання невеликої кількості води.

Якщо ви приймаєте лікарські препарати, слід проконсультуватися з лікарем щодо доцільності проведення обстеження на фоні лікування або можливості відміни препарату перед обстеженням.

Планові лабораторні дослідження рекомендовано проводити за відсутності значних психоемоційних та фізичних навантажень у попередні кілька днів. Особливо це стосується гормональних досліджень (пролактин, СТГ, кортизол, статеві гормони та ін.), показників згортання крові.

Ряд біохімічних показників у жінок залежить від фази менструального циклу, особливо це стосується статевих гормонів. Уточніть у лікаря оптимальні дні для взяття проб для гормональних досліджень.

Для більшості лабораторних тестів рекомендовано виключити прийом алкоголю за добу, виключити куріння мінімум за годину до взяття біоматеріалу.

Багато біохімічних показників крові мають добові коливання. Референсні значення (норми) у висновку наводяться, як правило, для ранкового часу.
Принципове значення здавання крові в ранковий час має більшість гормональних досліджень (пролактин, СТГ, кортизол та інших.).

ДОСЛІДЖЕННЯ МОЧІ

подготовка к анализам мочи

Загальний аналіз сечі

Використовується вся порція ранкової сечі. Однак невелику кількість сечі (перші 1 - 2 сек.) Випускайте в унітаз. 

Сеча повинна бути зібрана після гігієнічних процедур (ретельного туалету зовнішніх статевих органів), недотримання цього правила може спричинити виявлення підвищеної кількості еритроцитів і лейкоцитів в сечі, що ускладнить постановку правильного діагнозу.

Ранкова сеча збирається в суху, чисту, добре вимиту від засобів для чищення та дезінфікуючих пластикову або скляну ємність. Потім перемішайте пробу і відразу ж відлийте приблизно 50 мл. матеріалу в спеціальний стерильний одноразовий контейнер для сечі, з кришкою, що загвинчується, такий контейнер ви можете придбати у нас без "націнок" або в будь-якій аптеки.

На контейнері необхідно вказати Ваше прізвище, ініціали, дату народження, дату і час збору матеріалу, запис повинен бути зроблений розбірливим почерком.

Не можна збирати сечу під час менструації.
Не рекомендується вживати овочі та фрукти, які можуть змінити колір сечі (буряк, морква та ін.)
Не рекомендується приймати сечогінні препарати.
Напередодні здачі аналізу слід виключити алкоголь, маринади, копченість, мед.

 

Зібраний матеріал може зберігатися не більше 1,5 – 2 годин у цей період вам необхідно доставити сечу в наш пункт. Зберігайте у холоді.

Збір добової сечі

Збирається сеча за добу. Необхідно збирати сечу за звичайного питного режиму.

Перша ранкова порція сечі видаляється, ця порція сечі виливається в унітаз.

Всі наступні порції сечі, виділені протягом дня, ночі та ранкова порція наступного дня, збираються в одну ємність, яка зберігається в холодильнику (+4 - +8) протягом усього часу збору. Після кожного збору щільно закручуйте кришку ємності. Виключити заморожування.

Останню порцію сечі зібрати точно в той час наступного дня, коли напередодні було розпочато збір. Наприклад, якщо збір сечі було розпочато о 8:00 ранку, то також о 8:00 ранку наступного дня необхідно спорожнити сечовий міхур і додати останню порцію до загального обсягу в ємність.

Після завершення збору сечі вміст ємності точно виміряти, обов'язково перемішати і відразу ж відлити 10 - 40 мл. в спеціальний контейнер (його можна придбати в нашому медичному центрі, в наших пунктах або в аптеках). Усю сечу приносити не треба. Тільки відлиту частину в спеціальну ємність.

Вкажіть такі дані: прізвище та ініціали, вік, зріст і вага, добовий обсяг сечі який Ви зібрали (діурез) у мілілітрах, наприклад: "Діурез 1250 мл". Після цього, доставте матеріал для дослідження в наш медичний центр або один з наших пунктів.

сбор сутчной мочи
подготовка к ислдованиям кала

ДОСЛІДЖЕННЯ КАЛА

Для дослідження збирають свіжовиділений кал.

За 3 - 4 дні до дослідження необхідно відмінити прийом проносних препаратів, касторової та вазелінової олії, припинити введення ректальних свічок. Кал, отриманий після клізми, і навіть після прийому барію (при рентгенівському обстеженні) на дослідження не використовується.

До збору аналізу помочіть в унітаз, далі шляхом природної дефекації в підкладне судно зберіть випорожнення (стежити, щоб не потрапила сеча). Підкладне судно попередньо обробляється будь-яким дезінфікуючим засобом, ретельно промивається проточною водою кілька разів і ополіскується окропом.

Кал збирається в чистий, одноразовий контейнер з кришкою, що загвинчується, і ложечкою (його можна придбати в нашому медичному центрі, в наших пунктах або в аптеках) в кількості не більше 1/3 обсягу контейнера. Не допускається закритий контейнер.

Зібраний матеріал протягом 3х годин з моменту збору аналізу, приносьте до нас. Бажано протягом зазначеного часу матеріал зберігати у холоді (для цього можна використовувати хладопакет або обкласти контейнер кубиками льоду, приготовленими заздалегідь). Не допускається заморожування. Не допускається тривале зберігання (більше 5 – 6 годин).

На контейнері необхідно вказати Ваше прізвище, ініціали, дату народження, дату і час збору матеріалу, запис повинен бути зроблений розбірливим почерком. У направному бланку обов'язково має бути зазначений діагноз і дата початку захворювання, відомості про прийом антибіотиків. При взятті матеріалу необхідно дотримуватися стерильності.

По можливості збір матеріалу на дослідження повинен здійснюватись до призначення антибіотиків (якщо неможливо, то лише через 12 годин після відміни препарату).

Чи не підлягає дослідженню біоматеріал, зібраний напередодні.

ПІДГОТОВКА ДО
ПРОВЕДЕННЯ СПЕРМОГРАМИ

подготовка к спрмограмме

Перед проведенням дослідження, необхідна статева помірність (абстиненція) від 2 до 7 днів.

При повторному дослідженні, витримати таку ж кількість днів як і при першому.

Утримайтеся від вживання будь-яких алкогольних напоїв, прийому снодійних, заспокійливих, сильнодіючих препаратів та ін.

Бактеріологічні дослідження 

Збір матеріалу здійснюється до початку антимікробної терапії. Якщо це неможливо, то через 5 діб після її скасування.

При заборі матеріалу слід виключити попадання в нього дезінфікуючих засобів, антисептиків і т.д.

Зібраний матеріал у спеціальному контейнері доставляють до лабораторії в найкоротші терміни.

Зібраний матеріал у спеціальному контейнері доставляють до лабораторії в найкоротші терміни.

Урологічне ПЛР-дослідження

Найкраще здавати аналізи в період загострення того чи іншого інфекційного захворювання, реального чи ймовірно існуючого. Так буде найпростіше виявити генетичний матеріал вірусу.

За 3 години до здачі аналізу рекомендується не мочитися (якщо йдеться про здачу сечі або мазку з уретри).

Перед здачею аналізу рекомендується провести гігієну статевих органів (також, якщо йдеться про здачу сечі або мазок).

Відмовитись від сексуальних контактів (за 2-3 дні до обстеження). За тиждень до дослідження виключається прийом антибактеріальних препаратів. Вони можуть змастити клінічну картину.

Назоцитограма 

Напередодні проведення дослідження не промивати ніс, не використовувати краплі та спреї для носа протягом 4–5 годин (назальні спреї, краплі, що містять кортикостероїди, виключити за 24 години до аналізу).

Безпосередньо перед дослідженням проводять санацію порожнини носа (видаляють слиз).

bottom of page